• Credo-Allika kammerkoor

    http://allika.ee/uus/sise/images/20150606104945kog10.jpg


- Piibliõhtu
- Palveõhtu
- Pühapäevakool
- Credo-Allika Kammerkoor
- Naiste osadus
- Koosolekud Kristiine Päevakeskuses
- Suvelaager

Credo-Allika Kammerkoor liidab endas kahe koguduse koori lauljad – Tallinna Allika Baptisitikoguduse kammerkoorist ja Tallinna Metodistikoguduse kammerkoorist Credo.

Ühiskoori alguse verstapostiks loeme 2006.a sügist, mil salvestati cd-plaat Eesti vaimulikust koorimuusikast. Plaat kannab nime „Süda usub valgust” ning hõlmab eesti vaimulikku koorimuusikat nii minevikust (Rudolf Tobiase motetid) kui kaasajast (Piret Rips-Laulu, Evelin Kõrvitsa, Peep Sarapiku jt teosed).

Kahe koori vaheline koostöö algas juba aastaid tagasi ühistest projektidest, mida tellis Eesti Kirikute Nõukogu: uue Oikumeenilise lauliku „Oiku” presentatsioon, oikumeenilised teleülekandega jumalateenistused jmt.

Ühistest projektidest ja heast sõprusest kasvaski välja ühine koor nimega „Credo-Allika Kammerkoor”. Lauljate ühtne vaimulik tunnetus ja hingamine, sarnane muusikaline maitse ja hea vokaalsus on need, mida peame oma koori alustaladeks.

Koori tegevuses on kontserdid kirikutes ja palvemajades, projektikorras oleme osa võtnud ka Coro Consonante tegevusest (Heli Jürgensoni ja Lehari Kausteli käe all), lauldes koos teiste kirikukooridega suurvorme (Camille Saent Saensi „Jõuluoratoorium”, Mart Siimeri kantaat „Lapsed vaatavad maailma pääle”, Antonio Vivaldi „Gloria” jpt).

2010.a aprillis võttis ühiskoor osa Eesti Kammerkooride Liidu poolt korraldatud XI Kammerkooride festivalil, kus jõudis Grand Prix vooru ning saavutas B-kategoorias II koha. Varasemast ajast tasub äramärkimist Allika Kammerkoori poolt 2004.a veebruaris vabariikliku segakooride ja ansamblite võistulaulmisel (“Tuljaku konkurss”) B-kategoorias saavutatud I preemia.

Koor on koostööd teinud ka suurepäraste solistide ja instrumentalistidega: Eve Kopli, Arete Teemets, Elizabeth Paavel, Mirjam Mesak, Piret Rips, Eerik Jõks.

Hetkel laulab kooris u. 25 inimest vanuses 20-40. Enamus koori lauljatest on õppinud või harrastanud vähemal/suuremal määral muusikat, mitmed lõpetanud/õpivad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

Koori repertuaar on väga lai: vaimulik muusika rahvalauludest ja spirituaalidest klassikaliste ja kaasaegsete suurvormideni.

Vaimuliku koorimuusika läbi tahame mõista, tunda ja jagada Jumala ääretut armu ja halastust, hoolt ja õnnistust.

Raili Vahermägi (1977) on lõpetanud J. Westholmi nimelise gümnaasiumi muusikakallakuga eriklassi (1995) ning õppinud kolm aastat koorijuhtimist G. Otsa nimelises Muusikakoolis Merike Toro juhendamisel. 2001. aastal lõpetas ta Tallinna Ülikooli psühholoogia erialal ning töötab koolis psühholoogina. Allika Kammerkoori on Raili Vahermägi juhatanud alates 1995. aastast. Credo-Allika Kammerkoori aastast 2006.

Eivin Toodo (1975) on lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia viiuli erialal. Ta töötab viiuldajana mitmetes orkestrites ja ansamblites. Eivin Toodo on juhatanud mitmeid koore ja orkestreid, sh Coro Consonante, Collegium Consonante jt. Credo kooris on ta tegutsenud esmalt lauljana, aastast 1990 dirigendina. Credo-Allika Kammerkoori juhatab aastast 2006.

Kontaksisik: Raili Vahermägi   vahermagi@hot.ee


© Allika Kogudus 2015  
Koskla 18, Tallinn  
www.allika.ee